• Ramowy rozkład dnia

•

6.00-8.30 Schodzenie się dzieci. Zabawy indywidualne i w grupach. Korzystanie z gier i układanek stolikowych. Zabawy zorganizowane w kole przy muzyce. Utrwalanie poznanych w przedszkolu wierszy i piosenek.Indywidualne kontakty nauczyciela z rodzicami.

8.30 - 9.20 Śniadanie. Przygotowanie do śniadania. Wdrażanie i przyswajanie nawykó higienicznych, opanowanie umiejętności mycia rąk. Czynności samoobsługow. Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.

9.20 - 10.20 Zajęcia edukacyjne. W sali lub na powietrzu prowadzone wg planów miesięcznych opracowanych przez nauczycieli dla poszczególnych grup wiekowychw oparciu o podstawę programową wg obszarów edukacyjnych. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dodatkowych zajęć programowych.

10.20- 11.30 Zabawa. Zabawy dowolne na placu przedszkolnym. Zwracanie uwagi na bezpieczne korzystanie z urządzeń rekreacyjnych. Spacery, przestrzeganie ustalonych zasad i norm panujących w grupie. W zależności ood pogody zabawy dowolne w sali oparte na spontanicznej akttywności dziecka i wspierające integrację.

11.30 - 12.00 Czynności organizacyjno - porządkowe. Przygotowanie do obiadu. Wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych. Wyrabianie umiejętności prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych.

12.00-12.30 Obiad. Wdrażanie dzieci do samoobsługi oraz samodzielności. Praca nad prawidłowym posługiwaniem się łyżką i widelcem. Zwrócenie uwagi na dokładne żucie pokarmów oraz przezwyciężenie niechęci do niektórych potraw.

12.30-13.00 Relaksacja dzieci. Poobiedni odpoczynek, słuchanie muzyki, bajek. Ćwiczenia relaksacyjne.

13.00 - 13.30 Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możlwości. Praca stymulacyjna.

13.30 - 13.45 Podwieczorek. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

13.45-16.30 Realizacja propozycji dzieci i nauczycieli w zależności od pogody, zabawy dowolne w sali lub na powietrzu. Praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulacyjno - kompensacyjnym i wychowawczym. Zajęcia dodatkowe , zabawy wg inicjatywy dzieci w kącikach tematycznych. Prace porządkowe.