• Dyżur wakacyjny

• Zasady organizacji dyżurów w przedszkolach

1. Przedszkola publiczne funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z (dyżurem) i przerwą wakacyjną w lipcu lub w sierpniu. Dyrektor danego przedszkola w miesiącu wakacyjnym (odpowiednim dyżurze), w którym przedszkole jest czynne, organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku.

2. Przedszkole dyżurujące oraz oddział przedszkolny w szkole podstawowej w odpowiednim terminie , w lipcu lub w sierpniu, organizuje opiekę dla dzieci z danego przedszkola oraz w uzasadnionych przypadkach dla dzieci uczęszczających do innych, pobliskich przedszkoli, które mają przerwę wakacyjną.

3. W terminie od 10 kwietnia 2023 roku do 28.04.2023 roku rodzice lub opiekunowie prawni w macierzystym przedszkolu lub w szkole podstawowej z oddziałem przedszkolnym wypełniają deklaracje woli na dyżur letni.

4. Warunkiem przyjęcia zgłoszonego na dyżur letni dziecka jest uregulowanie przez rodziców lub prawnych opiekunów zobowiązań finansowych.

5. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących.

6.W sytuacji braku miejsc w wybranym, dyżurującym przedszkolu istnieje możliwość przekierowania dziecka do placówki dysponującej miejscami.

• Zbiórka książek

• Szanowni Państwo

Urząd Miasta Chorzów postanowił wspomóc Fundację Ekologiczną ARKA w ogólnopolskiej akcji zbiórki książek.

Fundacja Ekologiczna ARKA działa bardzo prężnie w dziedzinie edukacji ekologicznej i ochrony przyrody już od 18 lat. Chorzowskie placówki oświatowe miały już okazję brać udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację lub uczestniczyć w słynnej akcji „Listy dla Ziemi”. Teraz mamy okazję wspomóc Fundację  w działaniach ratujących życie zwierząt, głównie koni, które znalazły swój spokojny dom w „Przystani Ocalenie” koło Pszczyny.Akcja, do której chcemy Państwa zachęcić nie wymaga od nas wielkiego poświęcenia.

Zbieramy książki już przeczytane, odpoczywające na półkach naszych domowych biblioteczek. Zebrane książki przekażemy Fundacji ARKA, która zorganizuje kiermasz, a zyskane fundusze przeznaczy na zakup warzyw dla koni mieszkających w Przystani Ocalenie.

Prosimy o książki:

· książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych,· książki kucharskie, przewodniki, poradniki itp.,

książki wydane po 1990 roku,· książki nowe lub używane w dobrym stanie

Tych książek NIE zbieramy:

· lektur i podręczników szkolnych,· podręczników informatycznych, encyklopedii, słowników, kodeksów,· czasopism i gazet,· książek religijnych

Termin: Książki zbieramy do 31 marca br.