• III edycja akcji #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

• W naszym Przedszkolu odbyła się kolejna edycja akcji "Wirusoochrona". Podczas lekcji higieny dzieci przypomniały sobie jak dbać o zdrowie aby nie chorować. Dzieci poznały etapy higienicznego mycia rąk. Odbyły się także profilaktyczne zajęcia, podczas których dzieci uczyły się właściwego korzystania z chusteczek higienicznych, poznały także korzyści płynące z oddychania nosem. Dzieci zapoznały się także z piramidą zdrowego odżywiania oraz przygotowywały zdrowe przekąski.

• Uwaga ! Ogłoszenie - Zmiana terminu spotkania jasełkowego i formy !

• Drodzy Rodzice,

Najczęściej na święta życzymy sobie przede wszystkim zdrowia. Równie często pada wyrażenie - spokojnych! Wychodząc naprzeciw Wam, tym życzeniom oraz ogromnej potrzebie zaprezentowania repertuaru świątecznego przez Wasze pociechy w jak najliczniejszym gronie, zdecydowałyśmy, że przekładamy! Przekładamy przedszkolne spotkania opłatkowe na okres bardziej spokojny, w nadziei, że spełnią się Wasze i nasze oczekiwania wobec tak ważnego wydarzenia. Obecnie niska frekwencja dzieci w przedszkolu nie pozwala na przeprowadzenie spotkań w ustalonych wcześniej terminach. Zgodzicie się z nami, że wszystkie dzieci zasługują na to, aby ich umiejętności zostały dostrzeżone i nagrodzone Waszymi brawami. Pragniemy, aby to przedszkolne kolędowanie zyskało miano pięknej i wzruszającej uroczystości. Wobec tego serdecznie zapraszamy Was - Drodzy Rodzice - oraz dziadków na Rodzinne Kolędowanie, które odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17.00 w Starochorzowskim Domu Kultury. Reasumując. Łączymy spotkania opłatkowe z uroczystością Dnia Babci i Dziadka. Nic nie wzrusza i nie scala bardziej jak podziw wobec dzieci.

Nic tak nie cieszy jak zdrowe dzieci.

Do zobaczenia.

• Kartki świąteczne i Akcja Fundacji Wolne miejsce I

• Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji Fundacji Wolne Miejsce, która ma na celu uprzyjemnienie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia przez osoby samotne. My ze swojej strony możemy w ramach pomocy wykonać kartki świąteczne,które będą pamiątką wydarzenia - Metropolitalnej Wigilii dla samotnych 2022 organizowanej przez fundacje. Zachęcamy do przygotowania wraz z dziećmi kartek światecznych z życzeniami i dostarczenie ich do przedszkola do dnia 19.12.2022