• Dyżur wakacyjny

• Zapisy dzieci na dyżur wakacyjny na miesiąc sierpień, odbędą się w terminie od 19 kwietnia do 6 maja 2022r. Dokumenty do zapisu można pobrać w biurze dyrektora.

Pierwszeństwo mają dzieci rodziców obojga pracujących.

• Kartki inspirowane sztuką etniczą autorstwa Hanny Solar

• DRODZY RODZICE! W naszym przedszkolu od dzisiaj można nabyć kartki inspirowane sztuką etniczną autorstwa Hanny Solar, artystki pochodzącej ze Lwowa na Ukrainie. Koszt kartki to 5 zł. Dochód będzie przeznaczony na dalsze finansowanie nauki języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO TEJ INICJATYWY

• Spotkanie z p. Moniką - mistrzynią Europy oraz brązową medalistką Świata w biathlonie.

• 23 marca 2022r nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Pani Monika Hojnisz- Staręga, która pochodzi z Chorzowa, jest mistrzynią Europy oraz brązową medalistką Świata w biathlonie. Pani Monika opowiedziała nam o tym, dlaczego wybrała tę dyscyplinę sportu oraz pokazała nam sprzęty potrzebne do uprawiania tej dyscypliny. Dowiedzieliśmy się także jak wyglądają treningi oraz zawody biathlonu. Dzięki uprzejmości UKS Biathlon Chorzów, który wypożyczył nam sprzęt, dzieci mogły spróbować swych sił w strzelaniu z wiatrówki laserowej do celu.

• III edycja Wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej pt. "Wirusoochrona"

• #LekcjaHIGIENY, #Wirusoochrona

W marcu w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej pt. "Wirusoochrona". Celem akcji była promocja prozdrowonych zasad higieny osobistej wśród dzieci, oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo myć ręce oraz kiedy mycie rąk jest konieczne, poznały przybory niezbędne do utrzymania prawidłowej higieny, dowiedziały się także, co to są wirusy i gdzie ich transmisja jest największa.

Dzieci z naszego Przedszkola wiedzą także co robić aby zachować zdrowie m.in: zdrowo się odżywiać czy gimnastykować się.

• Zbiórka pieniędzy na uchodźców z Ukrainy

• Urząd Miasta w Chorzowie uruchomił specjalne konto bankowe, na które można wpłacać środki na pomoc organizacji pobytu uchodźców na terenie Chorzowa.

Numery rachunków bankowych:

• Wpłaty w złotówkach na rachunek:

• Wpłaty w euro, również z zagranicy na rachunek:

PL 68 1050 1214 1000 0090 8155 5402

KOD SWIFT: INGBPLPW

W tytule przelewu należy wpisać : „ Darowizna na zabezpieczenie pobytu uchodźców z Ukrainy”

• Zbiórka dla sąsiadów z Ukrainy

• Szanowni Rodzice

Dyrektor Przedszkola nr 17 wraz z całym personelem z całego serca zachęca do jak najszybszego udziału w zbiórce dla Naszych sąsiadów z Ukrainy.

Potrzebujemy takie produkty jak:

• Śpiwory,

• Karimaty,

• Dla dzieci: mleka modyfikowane, kaszki, jedzenie w słoiczkach, butelki ze smoczkiem

• Środki higieny osobistej ( mydła, dezodoranty, pasty do zębów, podpaski, pampersy dla dzieci, chusteczki etc.)

• Żywność z długim terminem przydatności oraz niewymagającą przechowywania w lodówkach,

• sztućce, talerze, kubki
            • przedłużacze, ładowarki, czajniki elektryczne, garnki, powerbanki, lampki nocne, latarki

Koordynatorzy zawiozą wszystkie rzeczy do głównego miejsca zbiórki : CENTRUM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ UL. DĄBROWSKIEGO 7 W CHORZOWIE.

Pamiętajmy, że My też kiedyś możemy potrzebować takiej pomocy. Wierzymy w Wasze dobre serca.

Koordynatorzy:

Monika Walczuch

Justyna Kiełbasa

• Akcja charytatywna " Kup Pan Szczotkę".

• W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Mission, Nasze Przedszkole dołączyło do Akcji, która polega na zbiórce Nowych szczoteczek oraz past do zębów, dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce. Zapraszamy do udziału

• Konkurs plastyczny na temat "Moja wymarzona złota rybka"

• Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na temat "Moja wymarzona złota rybka". Prace należy wykonać w formacie A4 dowolnie wybraną techniką płaską (z wyjątkiem użycia materiałów nietrwałych, komputerowych). Prace należy dostarczyć do 28 lutego.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

• Dzień Kubusia Puchatka

• 18.01 swój dzień miał Kubuś Puchatek. Z tej okazji wszystkie dzieci wybrały się do Stumilowego lasu, w którym nie zabrakło miłych niespodzianek.

• Przerwa wakacyjna

• Szanowni Rodzice informujemy iż przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu odbędzie się od 01.07.2022 do 31.07.2022.

Pierwszeństwo w przyjęciu dzieci na dyżur mają dzieci rodziców obojga pracujących.

• Konkurs ekologiczny organizowany przez Urząd Miasta w Chorzowie

• Drodzy Rodzice,

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd Miasta w Chorzowie, którego celem jest rozwijanie wśród dzieci właściwego wzorca zachowań i postaw sprzyjających dbałości o przyrodę poprzez zbieranie zużytych baterii i akumulatorów.

Nagrodzonymi placówkami będę te, które zbiorą najwięcej w/w odpadów.

Prosimy, aby wszystkie chętne osoby przynosiły zużyte baterie i akumulatory (podpisane imieniem i nazwiskiem) do naszego Przedszkola.

Czas trwania konkursu : do 27 maja 2022 r.,